W ramach programu „Odkrywam Małopolskę” klasy I-VIII pod opieką swoich wychowawców brały udział w wyjazdach do krakowskich teatrów: AST i GROTESKA. Spektakle zostały odpowiednio dobrane do wieku uczniów i powiązane z podstawą programową.
Zakładane rezultaty projektu zostały zrealizowane. Wprowadziliśmy uczniów w świat sztuki teatralnej. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie nie poprzestaną na tym i w przyszłości będą chcieli szerzej poznawać potencjał kulturalny Małopolski.
W poniedziałek 29 listopada w klasie 8 odbyła się lekcja na temat funkcjonowania samorządów.
Wykład przeprowadził Wójt Gminy Sułoszowa - Stanisław Gorajczyk.
W dniu 10.11.2021 r. uczniowie klas VII a i VIII odbyli spacer na Cmentarz Wojenny z okresu I Wojny Światowej w Zadrożu. Odwiedzenie cmentarza było okazją do głębszego zrozumienia jednego z najważniejszych wydarzeń naszej lokalnej historii. Do dziś dnia cmentarz ten kryje wiele tajemnic związanych z pochówkami żołnierzy armii austro-węgierskiej i rosyjskiej. Upamiętniliśmy poległych modlitwą i zapalając znicze.
Uczniowie z klasy IV poznając budowę roweru, szczególną uwagę zwrócili na przekładnię łańcuchową. Wykorzystując zestaw „Modele przekładni”- pasowej, ciernej, kątowej, wielostopniowej i łańcuchowej:
Poza nauką i zabawą, uczniowie doskonali umiejętność współpracy.
Dla czwartoklasistów, w tym roku szkolnym udostepniono platformę na stronie kartarowerowa.net gdzie uczniowie, pracują na samodzielnym koncie poszerzając wiedzę z zakresu:
- znaki drogowe,
- zasady pierwszeństwa,
- obsługa roweru,
- pierwsza pomoc.y ogólne
W czewcu zaplanowano przeprowadzenie egzaminu i uczniowie, którzy ukończą 10 lat będą mogli zgodnie z przepisami otrzymać swoje pierwsze "prawo jazdy" czyli Kartę rowerową.
Gmina Sułoszowa jako Beneficjent uczestniczy w inicjatywie edukacyjnej pn. "Małopolskie Talenty", która jest ukierunkowana na wydobycie potencjału, rozwój uzdolnień i wspieranie sukcesów życiowych dzieci i młodzieży z małopolskich szkół. Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wielmoży w bieżącym roku szkolnym po raz trzeci uczestniczy w tym przedsięwzięciu.
Podczas zajęć TIK grupa młodsza w składzie: Julia, Anna, Nikola, Michał, Oskar, Filip i Marcin w r. szk.2021/2022, realizowali projekt o nazwie "Jak zapędzić robota do roboty?". Podczas zajęć wykorzystali Ozoboty i zestawy MINDSTORMS (stasza wersja), tworzyli prace w aplikacjach: WordArt, Menti, QR, wykorzystywali gotowe projekty w Learningapss. HotPotatoes. Zajęcia opierały się na współpracy uczestników wg. zasad zapisanych w Kontrakcie. W ramach "MT" uczestnicy projektu wzięli udział w Wycieczce do Parku Rozrywki i Parku miniatur w Ogrodzieńcu. Wizyta w Parku Miniatur, harmonizaowała z kolejnym projektem realizowanym przez grupę straszą pt. "Jak wykorzystać technologię informacyjną w promocji Ojcowskiego Parku Narodowego?". Zespół w składzie: Radosław, Maksymilian, Mateusz, Jakub, Kacper i Natalia podczas zajęć pozalekcyjnych przygotowali ciekawą prezentację wykorzystując aplikację CANVA. W pracy wykorzystali zdjęcia wykonane podczas wycieczki do Ogrodzieńca obrazujące zamki m.in. w Pieskowej Skale, Ojcowie, Bobolicach, Smoleniu.
Inicjatywa MAŁOPOLSKIE TALENTY jest rezultatem współpracy partnerskiej między Województwem Małopolskim reprezentowanym przez Departament Edukacji i kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli a podmiotami z całego województwa wpisującymi się w działalność edukacyjną, tworzącymi Centra Wsparcia Uczniów Zdolnych.
Projekt realizowany jest od stycznia 2016 roku do października 2022 roku na obszarze Małopolski.
Inicjatywa współfinansowana jest ze środków dotacji celowej Budżetu Państwa i Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Od 09 października do 24 października 2021 w szkole, po raz kolejny realizowano projekt pn. CODE WEEK.
Przykładowe zadania przedstawiono poniżej:
• "Na logikę..."- układamy kostkę Rubika w wielu jej odmianach,
• Sterujemy robotami OZOBOT, montujemy modele przekładni,
• Układamy kubeczki,
• Ulubiona bajka – tworzymy animację komputerową w Scratchu,
• Piszemy zakodowany list do kolegi z wakacji w aplikacji Word.
Przykładowe zadanie z rozwiązaniem. Ze słowa ROBOTYKA ułóż inne: robot, kot, kart, rota, karo, bok, tyka, oto, robak, tyka, rok, karb, krab
Uczniowie poprzez wykonywanie zadań usprawniali logiczne myślenie oraz orientację przestrzenną.
Udział w tym przedsięwzięciu został przekazany do organizatorów na stronę https://codeweek.eu
W ramach przedsięwzięcia „Małopolskie Talenty” uczniowie z grupy starszej i grupy młodszej CWUZ w Wielmoży zostali nagrodzeni przez jury konkursowe na projekt edukacyjny. Problem, który wybrali uczestnicy pozalekcyjnych zajęć z TIK: Jakub Kućmierczyk, Jakub Tokaj, Dominik Gil, Natalia Ścierska i Karolina Drabik zawierał się w temacie „Jak zapędzić robota do roboty?”. Ta drużyna wygrała TABLETY i DYSKI zewnętrzne. Dodatkowo Natalia reprezentowała Beneficjenta, czyli Gminę Sułoszowa podczas Forum Małopolskich Talentów w dniu 10 czerwca 2021 r. Uczennica w bardzo interesujący sposób, profesjonalnie przestawiła projekt dzięki, któremu udało się „zapędzić robota do roboty”. Celem Forum było umożliwienie uczniom kontaktu z inspirującymi osobami, które osiągnęły sukces w młodym wieku, promowanie osiągnięć uczniów zdolnych i ich nauczycieli oraz zwiększenie motywacji uczniów do rozwijania i pogłębiania zainteresowań z zakresu kompetencji kluczowych.
Zespół w składzie: Wiktoria Przybek, Kornelia Baranek, Natalia Sowula, Daniel Mazela, Bartłomiej Wtorek i Małgorzata Baranek za projekt „Jak wykorzystać technologię informacyjną w promocji Ojcowskiego Parku Narodowego?" uzyskali wyróżnienie. Nagroda, którą każdy otrzymał była zaskoczeniem, ale jak sami stwierdzili „Tablet”, ułatwi im dalszą edukację. Od września w ZSP w Wielmoży realizowany będzie projekt "MT" z języka angielskiego, matematyki, TIK oraz szeroko rozumianych kompetencji społecznych dla I i II etapu edukacyjnego.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wielmoży informuje, iż na zaproszenie do składania ofert z dnia 15.12.2021 r. w przedmiocie: zakup i dostawa pomocy dydaktycznych w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wielmoży.
– została złożone 1 oferta.
Moje Bambino
Sp. z o.o. Sp. k.
93-428 Łódź,
ul. Graniczna 46
Cena brutto: 60.000 zł.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2021 poz. 2301) w dniach od 20.12.2021 r. do 09.01.2022 r. w klasach I-VIII zostaje wprowadzona nauka zdalna z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Nauka zdalna będzie się odbywać zgodnie z tygodniowym planem lekcji.
Więcej informacji w dzienniku elektronicznym - Librus.
Przedszkole funkcjonuje bez zmian - stacjonarnie.
W odpowiedzi na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do Hymnu".
W środę, 10 listopada o symbolicznej godz. 11:11 każda klasa odśpiewała 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", by w ten sposób uczcić kolejną rocznicę odzyskania Niepodległości.
Jak co roku uczniowie naszej szkoły - przedstawiciele Samorządu Szkolnego wraz z opiekunem udali się do Pieskowej Skały, gdzie w pobliżu zamku znajduje się Mogiła Powstańców Styczniowych. Szkoła od wielu lat sprawuje opiekę nad tym symbolicznym i ważnym dla nas miejscem związanym z jej patronami.
Młodzież uprzątnęła teren wokół obelisku i zapaliła znicze, oddając hołd naszym bohaterom.
Ostatnia z serii wycieczek w ramach projektu pn. "Małopolska Olimpiada Frekwencji".
Uczniowie klas VII - VIII, 28 września 2021r. odwiedzili: Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, Sądecki Park Etnograficzny i Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu.
W Ciężkowicach z przewodnikiem animatorem przeciskali się przez szczeliny skalne, poznawali historię i legendy związane z tym pięknym cudem natury.
W Nowym Sączu poczuli powiew przeszłości zwiedzając skansen i zaglądając do historycznych warsztatów rzemieślniczych i sklepów.
Kolejna wycieczka z "Małopolskiej Olimpiady Frekwencji" miała miejsce w dniu 22.09.2021 r. - nasi najmłodsi uczniowie ( klasy I-III) poznali lepiej stolicę Małopolski.
Uczestniczyli w warsztatach w Muzeum Archeologicznym, Muzeum Etnograficznym i Muzeum Inżynierii Miejskiej. Przeszli z przewodnikami Drogą Królewską na Wawel i Rynek.
W ramach projektu pn. "Małopolska Olimpiada Frekwencji" w dniu 21 września 2021 roku uczniowie klas IV i V odbyli wycieczkę do Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących pasterstwa i nauki w dawnej orawskiej szkole. W Zawoi zobaczyli Wodospad na Mosornym Potoku, a w Wadowicach Dom Rodzinny Jana Pawła II. Wycieczka zakończyła się słodkim akcentem.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wielmoży informuje, iż na zaproszenie do składania ofert z dnia 23.09.2021 r. na wykonanie i montaż ogrodzenia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wielmoży
– zostały złożone 3 oferty: