Mapa

  • DZIEŃ OTWARTY

    25.11.2019

    W najbliższy piątek tj. 29.11.2019 r. zapraszamy na dzień otwarty w godzinach od 16.oo do 18.oo.

  • 22 listopada - Międzynarodowy Dzień Kredki

    Kredki towarzyszą nam od wczesnych lat naszego dzieciństwa…  Przyciągają różnorodną barwą, rozwijają wyobraźnię. 

          Dzieci ze świetlicy szkolnej uczciły Dzień Kredki piosenką „Kolorowe kredki”. Nie zabrakło również konkursu szybkiego strugania oraz malowania dwiema kredkami i jednocześnie dwiema rękami w rytm muzyki. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje kredka świecowa oraz kredka ołówkowa, oglądając filmy nagrane w fabryce kredek. Następnie malowały rysunek pt. „Szalona kredka” i projektowały kredkowy medal.

     

    A. Woszczek

         

  • KONKURS!!!

    25.11.2019

    Regulamin konkursu plastycznego

    „Aniołowie są wśród nas”

     

    ORGANIZATOR:

    Zespół Szkolno-Przedszkolny

    w Wielmoży

    ul. Szkolna 55

    32 – 045 Sułoszowa

     

    KOORDYNATOR KONKURSU:

    Agnieszka Woszczek

     

     

    CELE KONKURSU:

    • rozwijanie aktywności twórczej dzieci oraz ich wyobraźni,
    • wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej,
    • kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnych form plastycznych,
    • uwrażliwianie dzieci na dobro płynące od innych osób, które są wśród nas…  poprzez nakłanianie do refleksji „Kto dla mnie jest ANIOŁEM”.

     

    ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:

    1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 0 – III i IV – VIII.
    2. Praca powinna być wykonana na arkuszu papieru formatu A3, dowolną techniką plastyczną. Prace przestrzenne nie będą brane pod uwagę.
    3. Pracę należy czytelnie opisać z tyłu strony wg wzoru:

    imię i nazwisko, wiek, klasa.

    1. Prace przekazujemy do koordynatora konkursu do 13 grudnia 2019r.
    2. Ogłoszenie wyników odbędzie się 20 grudnia 2019r.
    3. Udział w konkursie oznacza udzielenie Organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy.

     

    ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD:

    1. O wyłonieniu zwycięzców decyduje powołana przez Organizatora Komisja Konkursowa.
    2. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych (0-III, IV-VIII).
    3. Jury weźmie pod uwagę zgodność z tematem (czytelność przekazu), jakość wykonania (estetykę) oraz oryginalność.
    4. Decyzja Komisji jest ostateczna i nieodwołalna.
    5. Praca dostarczona po terminie, wykonana niezgodnie z regulaminem lub przez osobę dorosłą nie będzie oceniania.
    6. Nagrodą w konkursie jest (dyplom) nagroda rzeczowa. Przewidujemy również wyróżnienia oraz nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników konkursu.
  • Podsumowanie konkursów z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych

    20.11.2019

    GALERIA

    Październik poświęcony był bibliotekom szkolnym. Z tej okazji nasza szkolna biblioteka przygotowała kilka atrakcj. Przez cały miesiac uczniowie mogli wybrać jedną z zaproponowanych form aktywności:

    - Tropiciele zaginionych autorów - na szkolnych korytarzach co jakiś czas pojawiały się niewielkie karteczki z 20 tytułami książek dostępnych w naszej bibliotece. Tropiciele otrzymali specjalne karty, które należało uzupełnić: odszukać tytuł na półce, dopisać poprawnie! nazwisko autora i uzyskać potwierdzenie bibliotekarza. Liczyła się spostrzegawczość, bezbłędność zapisu i szybkość w zdobywaniu nowych tytułów.

    - List do Nauczyciela - uczniowie mieli za zadanie napisanie listu/listów do wybranego nauczyciela, które później wrzucali do specjalnie przygotowanej skrzynki. Treść listu była dowolna, ale ważne było, by zachować formę, zadbać o szatę graficzną, ozdobić kopertę i własnoręcznie zaprojektować znaczek. Akcja w związku z Dniem Listu.

     - Opowieści Dooble - chętni uczestnicy losowali kartę Dooble, a następnie z umieszczonych na niej obrazków tworzyli niesamowite historie. Zadanie dla uczniów z dużą wyobraźnią i zdolnościami literackimi.

    - Rysunek bajkowego Misia - z okazji Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia chętni mogli stworzyć dowolną techniką portret wybranego misia, bohatera książek. 

    - Ja, jako bohater mojej ulubionej książki - praca plastyczna polegajaca na narysowaniu wybranego książkowego bohatera, ale z własną twarzą wyciętą ze zdjęcia.

    Największą poularnością cieszyło się tropienie (13 uczniów wzięło udział), a po nim rysowanie misia (9 dzieci) i pisanie listów (7). Opowieśi stworzyło 2 dzieci, a tylko jedna uczennica uczyniła siebie bohaterką książki. 

    Mam nadzieję, że w kolejnych akcjach organizowanych przez Bibliotekę będzie brało udział coraz więcej dzieci, do czego gorąco zachęcam!

    Zapraszam do obejrzenia GALERII!

    (A. Gołda)

  • Warsztaty z szydełkowania

    25.11.2019


    Zapraszam uczniów klas V – VIII na naukę szydełkowania. Zapisy na warsztaty do 6 grudnia w świetlicy szkolnej. Terminy zajęć do ustalenia w zależności od liczby chętnych.

          Mile widziane własne narzędzie (szydełko od min. 5,0 mm do max. 10,0 mm) i motki wełny (małe, niepotrzebne w domu).

     

    Agnieszka Woszczek

  • Nauka – sukces naszej uczennicy

    Z radością przekazujemy, że uczennica klasy siódmej - Roksana Pieszczek  zakwalifikowała się do etapu rejonowego z Małopolskiego Konkursu Matematycznego.

    Gratulujemy i życzymy dalszej ciekawej i owocnej przygody z matematyką.
    Opiekun B. Synowiec      

  • Nasze sukcesy!

    15.11.2019

    15 listopada odbył się w naszej szkole gminny turniej tenisa stołowego dla klas 7-8. Ogromnie cieszy nas fakt, że nasi chłopcy zdobyli 1 miejsce drużynowo, a dziewczęta (Klaudia Dziedzic, Martyna Gądek, Ewelina Przybek) 2 miejsce. W turnieju indywidualnym pierwsze trzy miejsca również zajęli nasi uczniowie: Mateusz Baranek miejsce 1, Jakub Bąk  2 miejsce, a  Norbert Domagała miejsce 3.

    Gratulujemy!

    (M. Gądek)

  • "Rajd Niepodległości"

    12.11.2019

    12 listopada, dla uczczenia 101 rocznicy odzyskania Niepodległości, uczniowie
    7 i 8 klasy wzięli udział w "Rajdzie Niepodległości". 
    Celem pieszej wędrówki było miejsce spoczynku żołnierzy armii austro-węgierskiej i rosyjskiej, którzy polegli w tzw. Bitwie Jurajskiej. Walki toczyły się od połowy listopada do grudnia 1914 roku. Cmentarz zlokalizowany w lesie zadroskim jest jednym z niewielu, który zachował do naszych czasów swój pierwotny układ przestrzenny. 
    Uczniowie złożyli hołd poległym żołnierzom i zapalili znicz na ich mogile.

    (E. Rybnik)

  • Niepodległość

    12.11.2019

    Szkolne obchody Święta Niepodległości kontynuowaliśmy w czasie zajęć bibliotecznych na świetlicy szkolnej. Na początku przypomnieliśmy sobie, jak Polska utraciła niepodległość, a potem próbowaliśmy ustalić, co właściwie oznacza to słowo? Zebraliśmy nasze pomysły i  wysłuchaliśmy piosenki „Co to jest niepodległość?”. Wspólnie obejrzeliśmy film na temat naszych symboli narodowych, recytowaliśmy wierszyk „Kto ty jesteś?”. Następnie dzieci otrzymały godła Polski do samodzielnego kolorowania. Z prac uczniów powstała wystawa. W szkolnej bibliotece szukaliśmy także książek o tematyce patriotycznej i również je wyeksponowaliśmy.

    Z wielkim zapałem śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, a na koniec, zanim  odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki Hymnu narodowego, omówiliśmy okoliczności powstania „Mazurka Dąbrowskiego”.

     

    Aneta Gołda

  • Narodowe Święto Niepodległości

    12.11.2019

    11 listopada, to data wyjątkowa dla każdego Polaka. To dzień, w którym symbolicznie odrodziło się polskie państwo. Wraz z zakończeniem I wojny światowej, ziściło się marzenie o niepodległej Ojczyźnie.

    opowiedzieli nam Uczniowie klasy Vb, którzy w tym roku przygotowali akademię z okazji Dnia Niepodległości, rozpoczęli ją polonezem – najbardziej znanym polskim tańcem. Później przypomnieli smutne losy narodu i czasy niewoli. Ich opowieść przeplatana była pieśniami patriotycznym, do których śpiewania nas zachęcali. W tych pieśniach zawarte były historie żołnierzy, którzy walczyli o wolność i choć dobrze je znamy, zawsze nas poruszają i nie pozwalają zapomnieć o naszej trudnej przeszłości. Tym bardziej powinniśmy doceniać, jak wielkie mamy szczęście, że możemy żyć w wolnej Polsce.

    (A. Gołda)

  • Szkoła do Hymnu

    08.11.2019

    8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 zebraliśmy się na dolnym korytarzu, by odśpiewać Mazurek Dąbrowskiego w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej –  Szkoła do Hymnu. W ten sposób chcieliśmy uczcić zbliżającą się 101 rocznicę odzyskania Niepodległości. Z ogromnym zapałem odśpiewaliśmy tę jakże ważną dla nas – Polaków Pieśń, która przypomina, ile ofiar złożyli nasi przodkowie, byśmy my mogli żyć w wolnym kraju.

    Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…

  • By czas nie zaćmił i niepamięć...

    07.11.2019

    Jak co roku uczniowie naszej szkoły - przedstawiciele Samorządu Szkolnego udali się do Pieskowej Skały, gdzie w pobliżu zamku znajduje się Mogiła Powstańców Styczniowych. Szkoła od wielu lat sprawuje opiekę nad tym symbolicznym i ważnym dla nas miejscem związanym z jej patronami.

    Młodzież uprzątnęła teren wokół obelisku i zapaliła znicze, oddając hołd naszym bohaterom.

  • Wydarzenie

    W odpowiedzi na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej nasza szkoła weźmie udział w akcji "Szkoła do Hymnu". W najbliższy piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11 wspólnie odśpiewamy 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", by w ten sposób uczcić kolejną rocznicę odzyskania Niepodległości. Do zobaczenia w piątek!

  • Pasowanie na Pierwszaka

    30.10.2019

    GALERIA

    30 października wraz z uczniami I klasy przeżywaliśmy jakże ważną dla nich uroczystość, a mianowicie przyjęcie w poczet uczniów naszej szkoły. Dzieci pięknie się zaprezentowały, a nad nimi czuwała wychowawczyni, pani Dorota Boroń. Kluczowym momentem było z pewnością złożenie uroczystego ślubowania, pasowanie na ucznia przez panią Dyrektor, a później wręczenie legitymacji, tarczy i odbicie swojego palca w pamiątkowej księdze.

    Naszym małym kolegom i koleżankoom życzymy wytrwałości, niesłabnącej ciekawości otaczającym światem i wielu szkolnych sukcesów!

     

    (A. Gołda)

  • Wydarzenie

    03.11.2019
  • Turniej piłkarski

    30.10.2019

    Miło nam poinformować, że chłopcy z klas 5b i 6 po wygranym turnieju gminnym pojechali do Krzeszowic na turniej piłki nożnej organizowany przez PZPN "Z podwórka na stadion"! Czekamy na dalsze sukcesy!

  • Światowy Dzień Origami

    24.10.2019

              24 października w naszej świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Origami. Dzieci poznały historię bardzo starej sztuki składania papieru i zmierzyły się z wyzwaniem wypróbowania swoich możliwości w tworzeniu z kolorowych kartek. Ich dzieła to: pies, biedronka oraz ślimak z orgiami kołowego.

    Zapraszamy do obejrzenia galerii!   GALERIA

  • UWAGA RODZICE!!!

    28.10.2019

    WAŻNE!!!

    Zgodnie z Uchwałą Rady Pedagogicznej dzień 31 października 2019 r. (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, ale szkoła zapewnia w tym dniu opiekę dla dzieci.

    W związku z tym prosimy, by jak najszybciej, najpóźniej do środy 30 października, zgłosić w sekretariacie szkoły potrzebę opieki.

    Wykaz pozostałych dni wolnych znajdziecie Państwo w zakładce Kalendarz roku szkolnego lub na tablicy ogłoszeń dla Rodziców w szkole.

     

     

  • "Poznaj prawdę, a prawda Cię uwolni"

    17.10.2019

    17 października 2019 r. uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z Marcinem Tuburczym, dyrektorem projektu „Poznaj prawdę, a prawda Cię uwolni”. Pam Marcin mówił o uzależnieniach od narkotyków, alkoholu, przemocy, dopalaczy... Sam wyrwałsię z nałogu,  a teraz mówio tym, jakie są konsekwencje i skutkach uzależnień, podkreślając niebezpieczeństwo już jednorazowego użycia. 

  • Pachnące warsztaty...

    16.10.2019

    GALERIA

    16 października uczniowie młodszych klas mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach produkowania mydełek. Samodzielnie, choć pod czujnym okiem Wychowawców i prowadzącego tworzyli przecudowne kompozycje zapachów i barw, by wyczarować pachnące mydełka.

    Zapraszamy do obejrzenia galerii!

    (A. Gołda)

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wielmoży
    ul. Szkolna 55
    32-045 Wielmoża
  • 12 3897068

Galeria zdjęć