W dniu 17 maja 2019 roku młodzież z klasy 6 wzięła udział w Zlocie Nietoperzy organizowanym przez Ojcowski Park Narodowy.
Rajd rozpoczął się w Jaskini Łokietka, którą uczniowie zwiedzali z pracownikiem OPN. Następnie uczestnicy rajdu przeszli Wąwozem Ciasne Skałki do Bramy Krakowskiej i przez Dolinę Prądnika do Ojcowa.
Podczas finału rajdu młodzież poznała zasoby Muzeum Przyrodniczego, wzięła udział w ognisku i pozowała do wspólnego zdjęcia. Na rajdzie obecni byli przedstawiciele siedmiu lokalnych szkół.
(E. Rybnik)
Dnia 8 maja 2019 roku nasza klasa, wraz z kilkoma młodszymi kolegami, wyjechała na dwudniową wycieczkę do stolicy. Kierownikiem i organizatorem wyprawy była nasza Wychowawczyni, pani Bożena Synowiec, która przez kilka miesięcy intensywnie przygotowywała wyjazd. Wraz z nią nad naszym bezpieczeństwem czuwały panie Agnieszka Woszczek i Aneta Gołda.
Byliśmy bardzo podekscytowani, choć na początku przerażała nas wczesna godzina zbiórki. Zgodnie z planem wyruszyliśmy o 6:30. Zaraz na początku poznaliśmy naszego przewodnika. Był to bardzo sympatyczny Pan o troskliwym i miłym podejściu do dzieci oraz o ogromnej wiedzy. Przez całą podróż, opowiadał nam legendy, historie i wiele interesujących ciekawostek na temat miejsc, które mijaliśmy. Ponadto, podczas podróży, miejscami rozciągały się malownicze pejzaże łąk i pól oraz różnych zabytków o ciekawej przeszłości.
Po dość sprawnym dotarciu do Warszawy zaczęliśmy zwiedzanie. Naszym pierwszy obiektem był Zamek Królewski. Przy zwiedzaniu używaliśmy specjalnych urządzeń opowiadających nam o historii tego budynku i jego kolejnych mieszkańcach. Historia obiektu sięga XIV w. Był wielokrotnie odnawiany, rozbudowywany i odbudowywany po pożarach, czy totalnym zniszczeniu w czasie II wojny światowej (w 1944 r. został wysadzony przez wojska niemieckie). Odbudowano go w 1974 r.. Następnie spacerowaliśmy po warszawskich uliczkach (między innymi była to Kamienna Uliczka), zobaczyliśmy barbakan i pomnik Małego Powstańca.
Przyszedł też czas, abyśmy poszli na obiad. Po sytym posiłku udaliśmy się na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Widoki były niesamowite! Kolejnym obiektem był stadion narodowy. Byliśmy pod wielkim wrażeniem, jaki on jest ogromny. Może pomieścić ok. 50 tysięcy ludzi, a przy koncertach nawet do 70 tysięcy! Wyszliśmy na samą górę, aby wysłuchać ciekawostek na temat tego miejsca.
Następnie ruszyliśmy zakwaterować się i zjeść kolację. Wszystkim przypadły do gustu pokoje. Ale to nie był koniec dnia. Czekał nas jeszcze spacer po Łazienkach. Po powrocie, wyczerpani po intensywnym zwiedzaniu, poszliśmy spać.
Następnego dnia po śniadaniu, spakowaliśmy swoje bagaże i wyruszyliśmy dalej zwiedzać stolicę. Naszym pierwszym obiektem było Centrum Nauki Kopernik. Zastaliśmy tam wiele ciekawych przedmiotów i urządzeń o zróżnicowanych zastosowaniach: robota, który pisze wiersze o dowolnej tematyce, elektroniczny test na znajomość przyjaciela oraz wiele innych. Następnie udaliśmy się na obiad i zwiedzanie ogrodów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Przewodnik opowiadał nam o tym, że jej zawartość była tak duża, że ta biblioteka potrzebowała rozbudowy, by to wszystko pomieścić. Wyszliśmy na jej dach gdzie uprawiany znajduje się ogród, który śmiało można nazwać magicznym. Po zwiedzaniu udaliśmy się do ostatniego obiektu na naszej liście: Muzeum Powstania Warszawskiego. Poznaliśmy jego prawdziwy przebieg i jak żyli wtedy powstańcy, atakujący jak i zwykli obywatele. Była to bardzo ciekawa, prawdziwa, ale też smutna lekcja historii. Pomimo tego uczniowie jak i nauczyciele nie żałowali. Nadszedł czas na powrót. Nie wszystkim się to podobało, ale wiadomo, że nie mogliśmy tam zostać na zawsze. Podróż minęła zaskakująco szybko i zanim się obejrzeliśmy, byliśmy w domach.
Wycieczka była pełna wrażeń i wielu przeżyć, które warto zapamiętać na wiele lat.
A. Tokaj, kl. 8
3 maja to jeden z najważniejszych dni w kalendarzu świąt państwowych. To właśnie tego dnia w 1791 r. uchwalono pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję.
By uczcić kolejną rocznicę tego podniosłego wydarzenia, uczniowie klasy 4a, wraz z wychowawczynią, panią Agnieszką Woszczek, zaprezentowali krótkie przedstawienie.
Przypomnieli, jak wiele trudu kosztowło króla i zatroskanych o losy Ojczyzny ludzi przygotowanie oraz ogłoszenie konstytucji. Dawało to Polakom nadzieję na umocnienie kraju, osłabionego kilkanaście lat wcześniej I rozbiorem.
To ważne, byśmy pielęgnowali pamięć o naszej przeszłości i byli dumni z naszej historii!
Również z tej okazji uczniowie naszej szkoły otrzymali od Rady Rodziców flagi, by w przededniu święta Konstytucji świętować Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
(A. Gołda)
Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i radości. Czas odradzania się wiary w moc Boga i w siłę człowieka...
Na czas świętowania zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, grzechem i szatanem
najlepsze życzenia nadziei, optymizmu i miłości płynących ze Zmartwychwstania
składają
Dyrektor, Pracownicy oraz Uczniowie
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wielmoży
INFORMACJA - WAŻNE!!!
Od środy 10 kwietnia 2019 r.,
zajęcia w szkole i przedszkolu
będą odbywać się zgodnie
z planem.
OGŁOSZENIE – WAŻNE!
W związku z trwającymi negocjacjami strony rządowej ze związkami zawodowymi nauczycieli i EWENTUALNĄ AKCJĄ STRAJKOWĄ – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wielmoży zwraca się z prośbą do Rodziców, aby od 8 kwietnia 2019r. (poniedziałek) NIE PRZYPROWADZAĆ DZIECI DO PRZEDSZKOLA. W wyjątkowych sytuacjach, gdzie nie możecie Państwo zorganizować opieki dla swoich dzieci zapewnię opiekę, ale proszę dać dziecku dzienne wyżywienie.
Proszę także, aby NIE WYSYŁAĆ DZIECKA DO SZKOŁY. W wyjątkowych sytuacjach, gdzie nie możecie Państwo zorganizować opieki dla swoich dzieci POSTARAM się zapewnić taką opiekę.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie MENiS a dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny
w publicznych i niepublicznych szkołach i palcówkach (Dz.U. 2003 nr 6 poz. 69 z późn. zm.)
Jeżeli akcja strajkowa zostanie odwołana, zajęcia dydaktyczne od 8 kwietnia 2019r. będą odbywać się zgodnie z planem.
Z poważaniem
Dyrektor Zespołu - Barbara Nędzka
I RAJD O PUCHAR STAROSTY SUSKIEGO
„POWITANIE WIOSNY”
Sucha Beskidzka 22 – 24.03.2019 r.
Szkolne koła PTSM „SKOWRONKI” (kl. IV-VI) oraz „CZARNE PERŁY” (kl. VII – VIII) wzięły udział w Rajdzie na Zachodnich Rubieżach Małopolski. Największą atrakcją,
a zarazem największym wyzwaniem była wycieczka górska na Leskowiec.
Po trudach związanych ze „wspinaczką” i przepysznym suskim obiedzie wszystkie grupy rajdowe wzięły udział w zmaganiach konkursowych.
Rywalizacja obejmowała:
- konkurs krajoznawczy z wiedzy zdobytej podczas wędrówki,
- konkurs fotograficzny „zwiastuny wiosny”,
- konkurs wokalny – piosenka turystyczna,
- pokaz mody „Lekko i przyjemnie, czyli ubierz się wiosennie”,
- pejzaż beskidzki materiałami utkany…
SKOWRONKI zdobyły II miejsce i nagrodę książkową.
Gratulacje!!! J
(A. Woszczek)
Konkurs recytatorski
„Ubieramy Wiosnę słowem” – wiersze o wiośnie
21 marca 2019 r.
Młodsze dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wielmoży przywitały nadchodzącą wiosnę, recytując piękne wiersze z nią związane. W konkursie wzięło udział dwudziestu uczniów. W szanownym Jury zasiedli:
Pani Ela Seweryn, Pani Aneta Gołda oraz Pan Artur Pietrzyk.
Młodzi artyści pięknie przygotowali swoje prezentacje, podkreślając temat wybranych utworów oryginalnymi strojami. Spośród wszystkich dzieci wyłoniono sześciu laureatów oraz przyznano dwa wyróżnienia:
- I miejsce: Ewa Smutek kl.I
- I miejsce: Witold Ścierski kl.II
- II miejsce: Wiktoria Kot kl.I
- II miejsce: Jakub Habryń kl.II
- III miejsce: Wiktoria Gądek oddział „0”
- III miejsce: Zuzanna Michalczyk oddział „0”
- wyróżnienie: Bartosz Baranek kl.I
- wyróżnienie: Julia Bierca kl.II
Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu i odwagi!
Życzymy sukcesów w rozwijaniu swoich umiejętności!
(A. Woszczek)
21 marca 2019 r. (czwartek), jak co roku, odbył się
w naszej szkole
MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY.
W konkursie wzięło udział 38 uczniów w następujących kategoriach:
ŻACZEK (KL. II),
MALUCH (KL. IV a, KL. IV b),
BENIAMIN (KL. V, KL. VI),
KADET (KL. VII, KL. VIII).
Uczniowie z radością przystąpili do konkursu, gdyż była to dla nich ciekawa przygoda matematyczna.
Główny cel konkursu:
Popularyzacja wiedzy matematycznej, mobilizacja do rozwijania
i poszerzania zainteresowań. Umożliwienie sprawdzenia umiejętności
i wiadomości uczniów poprzez atrakcyjne zadania matematyczne, sprawdzające przede wszystkim logiczne rozumowanie, a nie tylko znajomość wzorów. GALERIA
Szkolny opiekun konkursu: Bożena Synowiec
W lutym tego roku przeprowadzono w szkołach podstawowych w Gminie Sułoszowa pierwszy szkolny etap gminnego konkursu z języka niemieckiego.
Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się uczniowie ze szkół:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sułoszowej:
- Liliana Sitko,
- Paul Goraj.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Sułoszowej:
- Magdalena Trólka,
- Alicja Chmiest.
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Wielmoży:
- Alicja Baranek,
- Maria Baranek,
- Aleksandra Tokaj.
Zespół Placówek Oświatowych w Woli Kalinowskiej:
- Mateusz Wawro.
15 marca 2019 roku odbył się drugi etap I Gminnego Konkursu z Języka Niemieckiego, na którym wyłoniono laureatów:
I miejsce: Maria Baranek – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Wielmoży
II miejsce: Paul Goraj – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sułoszowej
III miejsce: Aleksandra Tokaj – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Wielmoży
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! J
Koordynator: Agnieszka Woszczek
O G Ł O S Z E N I E !
Wójt Gminy Sułoszowa ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wielmoży.
Wszelkie informacje dotyczące konkursu poniżej:
INFORMACJA!
Od 06.03.2019r. do 29.03.2019r. prowadzone są zapisy dla dzieci 6-letnich na rok szkolny 2019/2020.
OGŁOSZENIE
Dla Rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola w roku szkolnym 2018/2019, a chcących kontynuować edukację w roku szkolnym 2019/2020 dostępna jest DEKLARACJA o kontynuacji edukacji przedszkolnej w Przedszkolu w Wielmoży.
INFORMACJA
W dniach od 5 do 29 MARCA 2019 r. przyjmowane są KARTY ZGŁOSZEŃ do Przedszkola w Wielmoży dla dzieci 3,4,5 letnich rok szkolny 2019/2020.
Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie karty zgłoszeń i złożenie w sekretariacie szkoły.
Karty zgłoszeń dostępne są w sekretariacie szkoły lub do pobrania na stronie internetowej szkoły.
Karta_zgloszenia_dziecka_do_Przedszkola_w_Wielmozy_na_rok_szkolny_2019-2020...pdf
24. 02.2019 r. odbył się V Otwarty Turniej Tenisa Stołowego organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wielmoży oraz SSL „Wielmożanka”, sekcja tenisa stołowego. W zmaganiach brało udział 60 zawodników z trzech powiatów: krakowskiego, miechowskiego oraz olkuskiego. Zawody zorganizowała i przeprowadziła pani Małgorzata Gądek.
Poniżej prezentujemy wyniki uzyskane w poszczególnych kategoriach:
KLASY I – III
Dziewczęta:
Chłopcy:
KLASY IV – VI
Dziewczęta:
Chłopcy:
KLASY VII – III gimnazjum
Dziewczęta:
Chłopcy:
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
SENIORZY
Organizatorzy gratulują wszystkim zwycięzcom oraz życzą dalszych sukcesów w uprawianiu tej pięknej dyscypliny sportowej.
(M. Gądek)
UNIWERSYTET MŁODEGO ODKRYWCY
Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w projekcie pt. Chemia w moim otoczeniu organizowanym z funduszy unijnych we współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych, wzbudzenie zainteresowania nauką przedmiotów przyrodniczych i ścisłych oraz rozwinięcie zdolności do rozumowania naukowego wśród dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat z terenów miejskich i wiejskich Polski południowej poprzez realizację zajęć laboratoryjnych z zakresu chemii.
Uczestnicy biorą udział w trzech spotkaniach laboratoryjnych, z których każde trwa ok. 4 godziny lekcyjne. Spotkania odbywają się w wybrane piątki roku szkolnego na Wydziale Chemii UJ (terminy ustalane w porozumieniu ze szkołą). Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, a uczniom szkół ulokowanych w gminach wiejskich dodatkowo zapewnia się bezpłatny transport na Wydział Chemii UJ i z powrotem, a także bezpłatny obiad.
W tym roku do projektu zakwalifikowali się uczniowie klasy ósmej naszej szkoły. Ich udział polega na czynnym uczestnictwie w zajęciach laboratoryjnych, gdzie pod czujnym okiem prowadzącego wykonują doświadczenia chemiczne. Program dostosowano do wieku uczestników i jest zgodny z nową podstawą programową nauczania chemii w szkołach podstawowych.
W GALERII zobaczycie fotorelację z dwóch pierwszych spotkań. Zapraszamy do obejrzenia!(A.Gądek)
„Ubieramy Wiosnę słowem”
REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wielmoży. Koordynator konkursu: pani Agnieszka Woszczek
2. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0 – III i odbędzie się 22 marca 2019 o godz. 10.00 w świetlicy szkolnej.
3. Celem Konkursu jest :
4. Uczestnicy konkursu:
W Konkursie dzieci uczestniczą tylko solo. Mile widziane przebranie zgodne z tematyką wiersza lub dodatkowe rekwizyty.
Uczestnicy zgłaszają swój udział do 28 lutego 2019 podając przy tym autora i tytuł utworu do wychowawcy.
5. Kryteria oceny wykonywanych utworów:
6. Nagrody
Laureatów konkursu wyłoni niezależne Jury, których nagrodzi nagrodą rzeczową. Dla wszystkich uczestników przewidziana jest nagroda pocieszenia.
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Powstańców Styczniowych w Wielmoży
zaprasza uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych z Gminy Sułoszowa do wzięcia udziału w
I Gminnym Konkursie z Języka Niemieckiego.
Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu do pobrania:
Zapraszamy!!!
Zgodnie z harmonogramem zapraszamy Rodziców na wywiadówkę
w piątek 11. 01.2019 r. na godzinę 16.30.