INFORMACJA!
Od 06.03.2019r. do 29.03.2019r. prowadzone są zapisy dla dzieci 6-letnich na rok szkolny 2019/2020.
OGŁOSZENIE
Dla Rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola w roku szkolnym 2018/2019, a chcących kontynuować edukację w roku szkolnym 2019/2020 dostępna jest DEKLARACJA o kontynuacji edukacji przedszkolnej w Przedszkolu w Wielmoży.
INFORMACJA
W dniach od 5 do 29 MARCA 2019 r. przyjmowane są KARTY ZGŁOSZEŃ do Przedszkola w Wielmoży dla dzieci 3,4,5 letnich rok szkolny 2019/2020.
Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie karty zgłoszeń i złożenie w sekretariacie szkoły.
Karty zgłoszeń dostępne są w sekretariacie szkoły lub do pobrania na stronie internetowej szkoły.
Karta_zgloszenia_dziecka_do_Przedszkola_w_Wielmozy_na_rok_szkolny_2019-2020...pdf
24. 02.2019 r. odbył się V Otwarty Turniej Tenisa Stołowego organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wielmoży oraz SSL „Wielmożanka”, sekcja tenisa stołowego. W zmaganiach brało udział 60 zawodników z trzech powiatów: krakowskiego, miechowskiego oraz olkuskiego. Zawody zorganizowała i przeprowadziła pani Małgorzata Gądek.
Poniżej prezentujemy wyniki uzyskane w poszczególnych kategoriach:
KLASY I – III
Dziewczęta:
Chłopcy:
KLASY IV – VI
Dziewczęta:
Chłopcy:
KLASY VII – III gimnazjum
Dziewczęta:
Chłopcy:
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
SENIORZY
Organizatorzy gratulują wszystkim zwycięzcom oraz życzą dalszych sukcesów w uprawianiu tej pięknej dyscypliny sportowej.
(M. Gądek)
UNIWERSYTET MŁODEGO ODKRYWCY
Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w projekcie pt. Chemia w moim otoczeniu organizowanym z funduszy unijnych we współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych, wzbudzenie zainteresowania nauką przedmiotów przyrodniczych i ścisłych oraz rozwinięcie zdolności do rozumowania naukowego wśród dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat z terenów miejskich i wiejskich Polski południowej poprzez realizację zajęć laboratoryjnych z zakresu chemii.
Uczestnicy biorą udział w trzech spotkaniach laboratoryjnych, z których każde trwa ok. 4 godziny lekcyjne. Spotkania odbywają się w wybrane piątki roku szkolnego na Wydziale Chemii UJ (terminy ustalane w porozumieniu ze szkołą). Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, a uczniom szkół ulokowanych w gminach wiejskich dodatkowo zapewnia się bezpłatny transport na Wydział Chemii UJ i z powrotem, a także bezpłatny obiad.
W tym roku do projektu zakwalifikowali się uczniowie klasy ósmej naszej szkoły. Ich udział polega na czynnym uczestnictwie w zajęciach laboratoryjnych, gdzie pod czujnym okiem prowadzącego wykonują doświadczenia chemiczne. Program dostosowano do wieku uczestników i jest zgodny z nową podstawą programową nauczania chemii w szkołach podstawowych.
W GALERII zobaczycie fotorelację z dwóch pierwszych spotkań. Zapraszamy do obejrzenia!(A.Gądek)
„Ubieramy Wiosnę słowem”
REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wielmoży. Koordynator konkursu: pani Agnieszka Woszczek
2. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0 – III i odbędzie się 22 marca 2019 o godz. 10.00 w świetlicy szkolnej.
3. Celem Konkursu jest :
4. Uczestnicy konkursu:
W Konkursie dzieci uczestniczą tylko solo. Mile widziane przebranie zgodne z tematyką wiersza lub dodatkowe rekwizyty.
Uczestnicy zgłaszają swój udział do 28 lutego 2019 podając przy tym autora i tytuł utworu do wychowawcy.
5. Kryteria oceny wykonywanych utworów:
6. Nagrody
Laureatów konkursu wyłoni niezależne Jury, których nagrodzi nagrodą rzeczową. Dla wszystkich uczestników przewidziana jest nagroda pocieszenia.
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Powstańców Styczniowych w Wielmoży
zaprasza uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych z Gminy Sułoszowa do wzięcia udziału w
I Gminnym Konkursie z Języka Niemieckiego.
Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu do pobrania:
Zapraszamy!!!
Zgodnie z harmonogramem zapraszamy Rodziców na wywiadówkę
w piątek 11. 01.2019 r. na godzinę 16.30.
Niech nadchodzący 2019 rok przyniesie wszystkim pomyślność, pozwoli spełnienić najskrytsze marzenia, osiągnąć wiele sukcesów... Życzymy siły i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów!
Dyrektor, Pracownicy oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Wielmoży
Ten szczególny dzień się budzi… GALERIA
21. grudnia odbyło się przedświąteczne spotkanie Nauczycieli i Uczniów naszej szkoły z udziałem Księdza Proboszcza, Romana Patyka. Uczniowie 8 klasy przygotowali bardzo wymowne przedstawienie. My, ludzie XXI wieku, często zapominamy, czym i po co jest Boże Narodzenie. Nasi bohaterowie wypowiedzieli znaczące słowa:
Szatan zrobi wszystko, byś przeoczył Boże Narodzenie, by ono nic nie zmieniło w Twoim życiu, by święta kojarzyły Ci się jedynie z tym, co zewnętrzne – świątecznymi porządkami, zakupami, choinką, prezentami – by święta Bożego Narodzenia pozbawić Boga. Szatan robi wszystko byś dla Boga nie miał czasu, by w twoim życiu po prostu nie było dla niego miejsca, byś Boga pozostawił za drzwiami twoich zainteresowań, planów, problemów, twojej codzienności. Ale nawet jeśli Bóg nic dla Ciebie nie znaczy, nawet jeśli zepchnąłeś Go na margines swojego życia, On i tak wyciąga do Ciebie rękę. Bo Jezus właśnie po to przyszedł na świat, by szukać i zbawić tych, co zbłądzili.
Niech zbliżające się czas będą dla nas momentem refleksji nad prawdziwym sensem tych Świąt, uświadomienia sobie, że leżące w żłobie Dzieciątko narodziło się po to, by nieść radość i pokój wszystkim ludziom dobrej woli, że Boże Narodzenie jest właśnie dla tych, co pobłądzili, by mieli do kogo przyjść, gdy wszystkie inne drogi zawiodą…
( A. Gołda)
Szlachetna Paczka GALERIA
Udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu to już tradycja naszej szkoły. W tym roku pomagaliśmy mamie samotnie wychowującej dwoje dzieci. W ramach akcji przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy, za które zakupiono: pralkę, kurtkę i buty dla mamy oraz buty dla chłopca. Uczniowie zbierali również środki czystości, artykuły spożywcze, pościel, kołdrę oraz odzież dla dzieci.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom: dzieciom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za okazane serce i włączenie się w akcję.
Szkolny Klub Wolontariatu
(E. Seweryn)
Mikołajki klas IVa i IVb GALERIA
W dzień Świętego Mikołaja klasy czwarte udały się do krakowskiego Multikina na film animowany pt. „Misja Yeti”.
Po seansie poszliśmy spacerkiem na „małe co nie co”, a następnie pojechaliśmy do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. W muzeum uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej pt. „Gęstość, czyli tańczące rodzynki”. Dowiedzieliśmy się, czym jest gęstość ciała oraz jak zależy od jego masy i objętości. Sprawdzaliśmy, dlaczego olej nie miesza się z wodą i skąd wzięło się powiedzenie „oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa”. Zobaczyliśmy, w jaki sposób można zmusić rodzynki do tańca i zbudowaliśmy nietypową lampkę „lawę”.
Podziwialiśmy zabytkowe tramwaje z czasów I i II Wojny Światowej, a także z czasów powojennych.
Ale najlepsze dopiero było przed nami: zwiedzanie interaktywnej wystawy TO TAKIE PROSTE!
Na miejscu czekało na nas 26 interaktywnych edukacyjnych stanowisk w czterech strefach nauki i zabawy:
Atrakcji było co nie miara, nie chcieliśmy wracać do domu… Ten wyjazd na pewno na długo zostanie w naszej pamięci!
(A. Woszczek/A. Gądek)
Mikołaju Święty przynieś nam prezenty…
Mikołaj urodził się prawdopodobnie ok. 270 r. w Licji (południowe wybrzeże Azji Mniejszej) w miejscowości Patara jako jedyne dziecko zamożnego małżeństwa chrześcijańskiego. Od młodości wyróżniał się pobożnością i był bardzo wrażliwy na ludzkie nieszczęścia. Po śmierci rodziców dzielił się chętnie swoim majątkiem z biednymi. Gdy dowiedział się, że trzy córki ubogiego mieszkańca miasta nie mogą wyjść za mąż, gdyż ich ojca nie stać na posag, podrzucił im ukradkiem większą sumę pieniędzy. Mikołaj podbił serca wiernych nie tylko gorliwością pasterską, ale także troską o potrzeby materialne wiernych.
Zwyczaj wręczania dzieciom prezentów powstał w średniowieczu. Zapoczątkowało go udzielanie stypendiów i zapomóg przez szkoły mające za patrona św. Mikołaja. Z upływem lat zwyczaj ten przekształcił się w obdarowywanie prezentami dzieci, a także wszystkich członków rodzin.
W naszej szkole uczciliśmy Mikołajki zakładając czerwone czapeczki, od których wprost roiło się na korytarzach! A i sam Święty zaszczycił nas swoją obecnością, rozdając grzecznym dzieciom prezenty.
Cieszmy się podarunkami, ale pamiętajmy o tych, którzy być może nie mają tyle szczęścia, co my. Dzielmy się z innymi naszą życzliwością oraz pomocą, która naprawdę nic nie kosztuje, by za przykładem Mikołaja nieść dobro tam, gdzie go brakuje.
(A. Gołda)
Andrzejki w klasie IVa
28 listopada 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole święto św. Andrzeja. Rozmawialiśmy o tradycjach związanych z tym dniem. Wróżyliśmy. Tańczyliśmy. Szaleństwu nie było końca… J
Zapraszamy do obejrzenia galerii! GALERIA
(A. Woszczek)
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż 15 listopada bieżącego roku Uczennice naszej szkoły uświetniły tańcem z flagami konferencję pt. Nauczyciele dla Niepodległej, zorganizowaną przez ZNP (oddział Kraków-powiat).
Dziewczęta zostały życzliwie przyjęte, a ich występ nagrodzono gromkimi brawami oraz gratulacjami składanymi na ręce opiekunów. To duże wyróżnienie, że nasza szkoła miała okazję zaprezentować się szerszej publiczności w tak widowiskowy i piękny sposób!
(M. Gądek)
Po Akademii z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Plskę Niepodległości odbył się w naszej szkole Konkurs Pieśni Patriotycznej dla uczniów z klas IV-VIII. W konkursie wzięli udział: Jakub Tokaj, Patrycja Cader, Dominik Gil, Wiktoria Przybek, Oliwia Ferdek, Aleksandra Tokaj oraz w duecie Jan Tracz i Mikołaj Siwiecki. W czasie burzliwych obrad naszego szanownego Jury zorganizowaliśmy KARAOKE – pieśni patriotycznej dla publiczności.
Nasza komisja wyłoniła laureatów konkursu:
I miejsce – Wiktoria Przybek „Biały krzyż”
II miejsce – Oliwia Ferdek „Kolęda warszawska”
III miejsce – Dominik Gil „Niepodległość”
Zwycięzcom zostały wręczone nagrody książkowe i rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców, Wójta Gminy Sułoszowa oraz anonimowych ofiarodawców. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.
Koordynatorami konkursu były: pani Iwona Petlic i pani Agnieszka Woszczek.
(A. Woszczek)
U progu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęliśmy nasze świętowanie uroczystą Akademią. Było pięknie, wzruszająco i poruszająco! Nauczyciele, Uczniowie i przybyli Goście, na czele z Panem Wójtem Stanisławem Gorajczykiem i Ks. Proboszczem, Romanem Patykiem, mieli możliwość zobaczyć, jak rodziła się nasza suwerenność.
Przepiękny montaż słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie pod kierownictwem p. Marzeny Ostachowskiej i p. Małgorzaty Gądek. Mogliśmy przenieść się w czasie, by posłuchać o tym, jak dokonano rozbiorów, jak wielu ludzi na przestrzeni 123 lat podejmowało próby wyzwolenia naszego narodu, by w końcu odzyskać to, co dla każdego człowieka jest wartością nadrzędną i niezbywalnym prawem – WOLNOŚĆ.
Ogromne wrażenie wywołało symboliczne przedstawienie rozbiorów
oraz niezwykle efektowny taniec z flagami w białych i czerwonych kolorach.
Ważnym i niezwykle emocjonującym momentem było z pewnością odśpiewanie 4 zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” o godzinie 11.11 w ramach akcji bicia "Rekordu dla Niepodległej" wraz z ponad 5 milionami uczniów i nauczycieli z całej Polski!
W takim dniu słowa: „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…” nabierają szczególnego charakteru i mają ogromną moc – są nie tylko świadectwem naszej trudnej, ale jakże chlubnej historii, ale przede wszystkim powinny nas jednoczyć i być wyrazem naszej dumy oraz pamięci o tych, którzy za naszą Niepodległość oddali własne życie.
(A.Gołda)
W związku ze zbliżającym się Dniem Zadusznym, dziewczęta należące do szkolnej grupy wolontariatu wybrały się wraz z opiekunem na Grób Powstańców znajdujący się na terenie OPN. Uczennice uprzątnęły grób, a następnie zapaliły znicze i odmówiły krótką modlitwę.
W taki sposób włączyły się także w obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości. To piękna tradycja, by dbać o groby naszych przodków, zwłaszcza tych, którzy oddali życie w imię wolności naszego narodu.
(A. Gołda)